Проект Ранна детска интервенция (РДИ) без бърнаут “Прегаряне на професионалисти и родители на деца със специални потребности: Превенция, общи предизвикателства и взаимно овластяващи методологии и практики в услугите по Ранна детска интервенция“ беше одобрен от гръцката национална агенция по програма Еразъм+, KA220-ADU-Cooperation partnerships in adult education (No: 2021-1-EL01-KA220-ADU-000035230). Водеща организация на проекта е AMIMONI – асоциация на родители и приятели на хора с увредено зрение и допълнителни увреждания.
Проектният консорциум се състои от 10 партньора и 1 асоцииран партньор от 8 различни държави (Гърция, Португалия, Кипър, Румъния, България, Хърватска, Белгия и Албания). Партньорите по проекта са група професионалисти в организации по ранно детско развитие, професори, професионалисти в частния сектор, които ще допринесат със своите знания и експертиза за ефективното изпълнение на проекта и постигането на всички заложени цели.
По-конкретно, следните партньори съставят консорциума на този проект:
Проектът „Ранна интервенция без бърнаут“ има за цел да създаде пътна карта за по-добри резултати и да доведе до иновативни, взаимно овластяващи техники и решения на някои от най-сложните предизвикателства, пред които са изправени родителите с деца с увреждания, специалистите, работещи с тях и организациите, които предоставят услуги в сферата на уврежданията.
Нашият опит от работата с родители и деца с увреждания и последните проучвания разкриха сериозността на последиците от прегарянето върху родителите на деца с увреждания и специалистите в сферата на уврежданията. Проектът „Ранна интервенция без бърнаут“ се занимава с изключително сериозния проблем с прегарянето на специалисти и родители в семейно-центрираната ранна детска интервенция (РДИ). Той също така набляга на необходимостта от засилване на защитните фактори за семейството и специалистите в РДИ и намаляване на рисковите фактори за прегаряне, които има опасност да доведат до социална изолация на специалистите и до социално изключване на родители и деца с увреждания.
Чрез иновативен интердисциплинарен подход “Без прегаряне“, прилаган в услугите по РДИ, проектът ще отговори на нуждите на родителите на деца с увреждания и нуждите на специалистите:
Проектът ще отговори и на нуждите на организациите:
Крайната цел на проекта е да отговори на нуждите на децата с увреждания, за да имат по-добро качество на грижи и подкрепа, максимизиране на техните силни страни и потенциал и насърчаване на тяхното социално включване. Проектът адресира и нуждите на участниците с по-малко възможности, което стана още по-важно по време на COVID-19.
The European Commission support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents which reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein“
2022-2025
Програма Еразъм+
Дарина Райкова
draykova@karindom.org
телефон: +359 878 465 135