Бе проведена втора среща по проекта „Ранна детска интервенция без прегаряне“
По проект “Прегаряне на професионалисти и родители на деца със специални потребности: Превенция, общи предизвикателства и взаимно овластяващи методологии и практики в услугите по Ранна детска интервенция“ по програма Еразъм+, KA220-ADU-Cooperation partnerships in adult education (No: 2021-1-EL01-KA220-ADU-000035230), координиран от AMIMONI и управляван от гръцката национална агенция по Еразъм+, се проведе втората среща на партньорите по проекта.
Николета Йончева, логопед, и Виргиния Василева, психолог, взеха участие в срещата, която се проведе на 14 и 15 юли 2022 г. в Загреб с участието на представители на всички партниращи организации:
Тези, които не можаха да присъстват лично, присъстваха виртуално. За щастие повечето от партньорите успяха да присъстват лично, което допринесе за оживени дискусии и със сигурност за изграждане на по-добри отношения между партньорите.
По време на срещата бе представен кратък преглед на резултатите от проекта, графика, ролите и отговорностите на всеки партньор. Бяха обсъдени в повече подробности осигуряване на качеството, план за мониторинг и оценка, дейности за споделяне и насърчаване, както и административни и финансови процедури и подходяща документация.
Бе представен първият доклад и предварителните резултати от „Резултат от проекта 1: Преглед на литературата и проучване за оценка на нуждите“, от колегите на водещия партньор – UNIVERSITATEA BABES BOLYAI от Клуж, Румъния. След това беше представена играта за електронно обучение (PrR4) от водещия партньор – THEOFANIS ALEXANDRIDIS KAI SIA EE, Omegatech, Гърция. Представител на Mindfulness Greece App, първото гръцко приложение за осъзнатост и благополучие, представи осъзнатостта (mindfulness) като начин на мислене и живот, нейната полезност и значение в живота на хората, както и начини за включването й и нейните техники в проекта.
Колеги от Университета в Загреб водиха семинара, който бе проектиран по начин, по който всички партньори да могат да допринесат и да работят заедно за разработването на структурата на обучителния материал и съдържание на Ранна детска интервенция без прегаряне за професионалисти и родители (PrR2).
Присъединете се към дискусията в социалните медии с #BurnoutFree!